Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ682C
ERJ-1GNJ682C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ682C
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ682C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ682C
QUANTITY
ERJ-1GNJ682C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ682C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ682C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ682C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ682C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ682C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ682C
RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 800KSPS SHDN 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 20K 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2854-A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.5A 135 MOHM datasheet.pdf