Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ913C
ERJ-1GNJ913C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GNJ913C
Brief Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GNJ913C.pdf
Availability of ERJ-1GNJ913C
QUANTITY
ERJ-1GNJ913C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GNJ913C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GNJ913C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GNJ913C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GNJ913C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GNJ913C Details Description
Related parts for ERJ-1GNJ913C
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf