Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1023U
ERJ-1TNF1023U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1023U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1023U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1023U
QUANTITY
ERJ-1TNF1023U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1023U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1023U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1023U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1023U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1023U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1023U
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 61.9OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
BLADE SEATING TOOL 10 ROW HM datasheet.pdf
ELECTRODE LOCK NUT B-INSCRIPTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208CQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf