Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF11R0U
ERJ-1TNF11R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF11R0U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF11R0U.pdf
Availability of ERJ-1TNF11R0U
QUANTITY
ERJ-1TNF11R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF11R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF11R0U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF11R0U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF11R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF11R0U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF11R0U
IC CTLR TOUCH SCREEN 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CTRLR, NOTEBOOK COMP 32QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"X200' SPL BK datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SAFETY PLAST datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
8361-1 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf
37POS F R/A .318 830PF BRKTS datasheet.pdf