Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1211U
ERJ-1TNF1211U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1211U
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1211U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1211U
QUANTITY
ERJ-1TNF1211U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1211U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1211U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1211U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1211U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1211U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1211U
U3K2,5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
AMP PRO-CRIMPER ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC ISOMODEM 33.6KBPS 24-TSSOP datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
IC AMPLIFIER STEREO 20-WCSP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1X1 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf