Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1273U
ERJ-1TNF1273U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1273U
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1273U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1273U
QUANTITY
ERJ-1TNF1273U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1273U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1273U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1273U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1273U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1273U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1273U
RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 1A SOT89 datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 13.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 40W datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 104POS PNL MNT SKT datasheet.pdf