Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1301U
ERJ-1TNF1301U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1301U
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1301U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1301U
QUANTITY
ERJ-1TNF1301U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1301U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1301U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1301U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1301U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1301U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1301U
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
PLUG SHORTING INSULATED BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 6OUT 15'CRD GR datasheet.pdf
IC L-C FILTER W/ESD 8CH 16DFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 35V 1510 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EC 600XG datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf