Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1302U
ERJ-1TNF1302U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1302U
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1302U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1302U
QUANTITY
ERJ-1TNF1302U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1302U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1302U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1302U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1302U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1302U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1302U
RES 6.2 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 5V TO220 datasheet.pdf
IC MUX LATCH 5BIT 2:1 ECL 28PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIM 2.8GHZ DIESALE datasheet.pdf