Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1430U
ERJ-1TNF1430U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1430U
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1430U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1430U
QUANTITY
ERJ-1TNF1430U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1430U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1430U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1430U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1430U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1430U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1430U
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 625MA THRU datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44LGA datasheet.pdf
RES 500 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf