Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1911U
ERJ-1TNF1911U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1911U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1911U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1911U
QUANTITY
ERJ-1TNF1911U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1911U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1911U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1911U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1911U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1911U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1911U
IDC CABLE - MKR10K/MC10F/MCS10K datasheet.pdf
CONVER DC/DC 0.75 5.5V @ 10A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 14POS PANL SLDTAIL datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf