Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF1913U
ERJ-1TNF1913U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF1913U
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF1913U.pdf
Availability of ERJ-1TNF1913U
QUANTITY
ERJ-1TNF1913U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF1913U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF1913U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF1913U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF1913U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF1913U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF1913U
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 39POS datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
SGE125 EDGE 660MM WITH CABLE datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ETHERNET SW 2050B-A datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf