Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2401U
ERJ-1TNF2401U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2401U
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2401U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2401U
QUANTITY
ERJ-1TNF2401U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2401U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2401U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2401U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2401U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2401U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2401U
CABLE SCSI INT/EXT 1DB 68P .6M datasheet.pdf
HANDLE CHROME MOUNTING CNTR 3.5" datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 60W STER 20HSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf