Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2673U
ERJ-1TNF2673U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2673U
Brief Description
RES SMD 267K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2673U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2673U
QUANTITY
ERJ-1TNF2673U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2673U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2673U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2673U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2673U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2673U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2673U
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 360MA SOT-89 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 40 POS datasheet.pdf
RES SMD 6.12KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf