Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF2740U
ERJ-1TNF2740U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF2740U
Brief Description
RES SMD 274 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF2740U.pdf
Availability of ERJ-1TNF2740U
QUANTITY
ERJ-1TNF2740U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF2740U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF2740U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF2740U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF2740U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF2740U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF2740U
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 21POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
THYRISTOR 500V 4A SOT82 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 12NS 44PLCC datasheet.pdf
IC PHASE FREQ DETECTOR 16-QSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 29C 29#16 PIN PLUG datasheet.pdf
47UF 350V 16X25 datasheet.pdf