Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF33R2U
ERJ-1TNF33R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF33R2U
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF33R2U.pdf
Availability of ERJ-1TNF33R2U
QUANTITY
ERJ-1TNF33R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF33R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF33R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF33R2U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF33R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF33R2U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF33R2U
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 68POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf