Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF3920U
ERJ-1TNF3920U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF3920U
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF3920U.pdf
Availability of ERJ-1TNF3920U
QUANTITY
ERJ-1TNF3920U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF3920U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF3920U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF3920U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF3920U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF3920U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF3920U
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0606 datasheet.pdf
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 650MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 140POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LED BCKLT DVR MOD 6CH I2C QFN datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf