Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF4421U
ERJ-1TNF4421U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF4421U
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF4421U.pdf
Availability of ERJ-1TNF4421U
QUANTITY
ERJ-1TNF4421U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF4421U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF4421U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF4421U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF4421U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF4421U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF4421U
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
STAY-PUT FLEXLINE PHONE MNT 8" datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf