Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5100U
ERJ-1TNF5100U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5100U
Brief Description
RES SMD 510 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5100U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5100U
QUANTITY
ERJ-1TNF5100U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5100U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5100U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5100U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5100U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5100U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5100U
CAP TANT 1.5UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 5A datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf