Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5110U
ERJ-1TNF5110U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5110U
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5110U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5110U
QUANTITY
ERJ-1TNF5110U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5110U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5110U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5110U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5110U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5110U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5110U
CABLE FLAT FLEX 24POS 1MM 4" datasheet.pdf
CARD ENGINE 64MB SDRAM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT TRANSCVR 19BIT 48BGA datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQ BLK/AMBER LED datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf