Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF5603U
ERJ-1TNF5603U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF5603U
Brief Description
RES SMD 560K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF5603U.pdf
Availability of ERJ-1TNF5603U
QUANTITY
ERJ-1TNF5603U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF5603U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF5603U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF5603U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF5603U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF5603U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF5603U
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 35 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
FAN BLOWER 60X15.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf