Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6202U
ERJ-1TNF6202U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6202U
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6202U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6202U
QUANTITY
ERJ-1TNF6202U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6202U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6202U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6202U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6202U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6202U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6202U
IC XMITTER OOK/FSK ISM 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 14POS SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.36A 90 MOHM datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.5W DO204AL datasheet.pdf