Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF6800U
ERJ-1TNF6800U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF6800U
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF6800U.pdf
Availability of ERJ-1TNF6800U
QUANTITY
ERJ-1TNF6800U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF6800U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF6800U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF6800U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF6800U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF6800U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF6800U
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523F datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 2506 datasheet.pdf
LU 10.16/07/90 4.5SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20UQFN datasheet.pdf
CONN RCPT MAL MINI XLR 3POS SLDR datasheet.pdf