Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF68R1U
ERJ-1TNF68R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF68R1U
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF68R1U.pdf
Availability of ERJ-1TNF68R1U
QUANTITY
ERJ-1TNF68R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF68R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF68R1U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF68R1U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF68R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF68R1U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF68R1U
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 12X12X36" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf