Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF7153U
ERJ-1TNF7153U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF7153U
Brief Description
RES SMD 715K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF7153U.pdf
Availability of ERJ-1TNF7153U
QUANTITY
ERJ-1TNF7153U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF7153U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF7153U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF7153U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF7153U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF7153U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF7153U
IC SCSI 15-LINE TERM 48-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.7A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 85NH 37A 0.42 MOHM SMD datasheet.pdf
DIE-RD 1.218 PKGD SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf