Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF73R2U
ERJ-1TNF73R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF73R2U
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF73R2U.pdf
Availability of ERJ-1TNF73R2U
QUANTITY
ERJ-1TNF73R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF73R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF73R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF73R2U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF73R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF73R2U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF73R2U
CONN HEADER 17POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CBL GRP 17.0-21.0 CD NPT 1" datasheet.pdf