Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF75R0U
ERJ-1TNF75R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF75R0U
Brief Description
RES SMD 75 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF75R0U.pdf
Availability of ERJ-1TNF75R0U
QUANTITY
ERJ-1TNF75R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF75R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF75R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF75R0U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF75R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF75R0U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF75R0U
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 GRN,RED,X DIFF datasheet.pdf
IC INTERFACE CTLR POE-PD 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
RJI 2X PP GER UMSPR 22/7 1.5M datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM TH datasheet.pdf