Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF8202U
ERJ-1TNF8202U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF8202U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF8202U.pdf
Availability of ERJ-1TNF8202U
QUANTITY
ERJ-1TNF8202U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF8202U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF8202U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF8202U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF8202U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF8202U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF8202U
IC REG BCK ADJ 0.6A DL SYNC 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.05A 336 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 5A TP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf