Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF8203U
ERJ-1TNF8203U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF8203U
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF8203U.pdf
Availability of ERJ-1TNF8203U
QUANTITY
ERJ-1TNF8203U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF8203U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF8203U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF8203U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF8203U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF8203U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF8203U
IC COMPARATOR DUAL HS 3/5V 8-DFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
IC CLK SOURCE MTSC/PAL 8-SOIC datasheet.pdf
MOD USB HS RS232 CONVERTER 2 CH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 20A TO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/BLUE 6.22"LX11.65"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC datasheet.pdf