Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF8250U
ERJ-1TNF8250U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF8250U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF8250U.pdf
Availability of ERJ-1TNF8250U
QUANTITY
ERJ-1TNF8250U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF8250U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF8250U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF8250U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF8250U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF8250U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF8250U
CARDEDGE 18POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOV 300V 165MA 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 193 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
POSITIONER SIZE 23 MKJ PIN/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
SBC PENTIUM 1.0 GHZ MAX 2GB CC datasheet.pdf
CAP FILM 56PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf