Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF8661U
ERJ-1TNF8661U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF8661U
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF8661U.pdf
Availability of ERJ-1TNF8661U
QUANTITY
ERJ-1TNF8661U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF8661U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF8661U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF8661U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF8661U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF8661U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF8661U
CONN PIN 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 75MA SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
DESIGN ENGR SOLUTION SEMINAR KIT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 19POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 1.5A 16WLCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf