Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF9530U
ERJ-1TNF9530U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF9530U
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF9530U.pdf
Availability of ERJ-1TNF9530U
QUANTITY
ERJ-1TNF9530U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF9530U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF9530U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF9530U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF9530U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF9530U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF9530U
RES SMD 390 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 6POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
GDT 600V 20% 40KA datasheet.pdf
INSERT FGG.5B.304. FOR 4LV datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf