Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF95R3U
ERJ-1TNF95R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF95R3U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF95R3U.pdf
Availability of ERJ-1TNF95R3U
QUANTITY
ERJ-1TNF95R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF95R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF95R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF95R3U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF95R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF95R3U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF95R3U
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 20MSPS 64-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
ISP 4PORT FOR CYPRESS PSOC MCU datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf