Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQF1R1U
ERJ-1TRQF1R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQF1R1U
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQF1R1U.pdf
Availability of ERJ-1TRQF1R1U
QUANTITY
ERJ-1TRQF1R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQF1R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQF1R1U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQF1R1U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQF1R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQF1R1U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQF1R1U
RES SMD 75K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
XFRMR MOD LAN GIGABIT EXTEMP 24P datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D4N-4ALE datasheet.pdf
BOARD REFERENCE DESIGN P5040 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.1A SOT883 datasheet.pdf