Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR24U
ERJ-1TRQFR24U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR24U
Brief Description
RES SMD 0.24 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR24U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR24U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR24U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR24U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR24U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.24
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR24U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR24U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR24U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR24U
IC TRANS NPN GP BIPOLAR SOT-23 datasheet.pdf
FAN AXIAL 76X37MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ ALLINGAP YW SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 850MA 620 MOHM datasheet.pdf
FIBER OPTIC datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf