Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR33U
ERJ-1TRQFR33U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR33U
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR33U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR33U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR33U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR33U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR33U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR33U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR33U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR33U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR33U
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
UNDER STENCIL WIPE 21"X16" datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf