Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR39U
ERJ-1TRQFR39U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR39U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR39U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR39U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR39U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR39U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR39U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR39U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR39U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR39U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR39U
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
2CSK-Y COAXIAL WIRE STRIPPER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO213AB datasheet.pdf
FUSE 1.6A 350V RADIAL datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CAP CER 12PF 5KV R42 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf