Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQFR62U
ERJ-1TRQFR62U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQFR62U
Brief Description
RES SMD 0.62 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQFR62U.pdf
Availability of ERJ-1TRQFR62U
QUANTITY
ERJ-1TRQFR62U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQFR62U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQFR62U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQFR62U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQFR62U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQFR62U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQFR62U
RES 10 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLD datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-45,45C SRS RED datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 14POS OR datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR SOT-23-3 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf