Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQJR33U
ERJ-1TRQJR33U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQJR33U
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQJR33U.pdf
Availability of ERJ-1TRQJR33U
QUANTITY
ERJ-1TRQJR33U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQJR33U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQJR33U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQJR33U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQJR33U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQJR33U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQJR33U
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 1" datasheet.pdf
RES 27 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 350VAC 2AG datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 240PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 27POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.19 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC CPLD 768MC 10NS 484FPBGA datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 5.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf