Panasonic Electronic Components ERJ-1TRQJR82U
ERJ-1TRQJR82U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRQJR82U
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRQJR82U.pdf
Availability of ERJ-1TRQJR82U
QUANTITY
ERJ-1TRQJR82U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRQJR82U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRQJR82U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRQJR82U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRQJR82U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRQJR82U Details Description
Related parts for ERJ-1TRQJR82U
RES SMD 3.9K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41G datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323 datasheet.pdf
KIT DEMO PICDEM Z MRF24J40 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 5A TP datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT datasheet.pdf