Panasonic Electronic Components ERJ-1TRSJR18U
ERJ-1TRSJR18U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TRSJR18U
Brief Description
RES SMD 0.18 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TRSJR18U.pdf
Availability of ERJ-1TRSJR18U
QUANTITY
ERJ-1TRSJR18U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TRSJR18U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TRSJR18U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TRSJR18U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TRSJR18U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TRSJR18U Details Description
Related parts for ERJ-1TRSJR18U
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf