Panasonic Electronic Components ERJ-1TYF104U
ERJ-1TYF104U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYF104U
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYF104U.pdf
Availability of ERJ-1TYF104U
QUANTITY
ERJ-1TYF104U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYF104U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYF104U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYF104U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYF104U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYF104U Details Description
Related parts for ERJ-1TYF104U
CAP TANT 3.3UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT DUAL 2CH TSOT-23-8 datasheet.pdf
BOARD BRACKET 1 5/8" LONG ALUM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20HTSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 datasheet.pdf
IC POT DPP NV 32TAP U/D 8TSSOP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 36 IN 24 OUT 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 2000UF 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf