Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ104U
ERJ-1TYJ104U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ104U
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ104U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ104U
QUANTITY
ERJ-1TYJ104U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ104U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ104U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ104U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ104U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ104U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ104U
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP TRIMMER 0.35-3.5PF 250V TH datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG GRY datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 256BGA datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf