Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ110U
ERJ-1TYJ110U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ110U
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ110U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ110U
QUANTITY
ERJ-1TYJ110U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ110U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ110U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ110U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ110U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ110U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ110U
DOOR STEEL 62.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ12 M40 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 62POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC USB MOBL TX3 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf