Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ115U
ERJ-1TYJ115U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ115U
Brief Description
RES SMD 1.1M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ115U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ115U
QUANTITY
ERJ-1TYJ115U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ115U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ115U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ115U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ115U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ115U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ115U
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 12NS 208QFP datasheet.pdf
IC SWITCH HS SPST SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf