Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ125U
ERJ-1TYJ125U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ125U
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ125U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ125U
QUANTITY
ERJ-1TYJ125U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ125U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ125U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ125U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ125U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ125U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ125U
IC GENERATOR LOOKAHEAD 16-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/MKR16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 175A 600V 1POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
E1 DIE OF 190320215/0255 INSUL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 340MA 250 MOHM datasheet.pdf
33UF 350V 16X20 datasheet.pdf