Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ151U
ERJ-1TYJ151U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ151U
Brief Description
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ151U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ151U
QUANTITY
ERJ-1TYJ151U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ151U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ151U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ151U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ151U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ151U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ151U
CAP TANT 1UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 19CKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
2M 801 PCB 85C PIN RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf