Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ180U
ERJ-1TYJ180U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ180U
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ180U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ180U
QUANTITY
ERJ-1TYJ180U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ180U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ180U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ180U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ180U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ180U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ180U
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 43 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 4POS TIN datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR MAX14762 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf