Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ201U
ERJ-1TYJ201U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ201U
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ201U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ201U
QUANTITY
ERJ-1TYJ201U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ201U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ201U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ201U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ201U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ201U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ201U
RES 0.75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A3048Y/H1507TR12" datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 270 OHM 5% AXL datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 20pF 55 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZE10 datasheet.pdf
BIT STEP 2 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf