Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ220U
ERJ-1TYJ220U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ220U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ220U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ220U
QUANTITY
ERJ-1TYJ220U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ220U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ220U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ220U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ220U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ220U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ220U
RES SMD 10.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 128TQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 7W STER 17SIL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 12POS datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE UH CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
15000UF 16V 18X35,5 datasheet.pdf