Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ221U
ERJ-1TYJ221U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ221U
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ221U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ221U
QUANTITY
ERJ-1TYJ221U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ221U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ221U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ221U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ221U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ221U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ221U
IC DAC V-OUT 12BIT MULTI 24-DIP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 330 OHM 2.5A 0805 datasheet.pdf
LED 7-SEG 10.9MM CC RED RHD datasheet.pdf
IC FPGA 426 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf